O nás

Vznik rodinného centra

Pár vět o vzniku a prvním roce Rodinného centra.

Centrum bylo zaregistrováno 23.6.2008 u MV ČR pod názvem Rodinné centrum Těšánek, o.s.
Začal nám náročný první rok, plný nových setkávání, budování a zajímavého tvoření.

Obec Těšany nám poskytla k užívání prostory na tzv. Myšáku – za což jim mnohokrát děkujeme a které jsme si museli přizpůsobit tak, aby tam mohly pobývat s námi také děti.

Během prvního roku jsme začali nejen budovat prostory, ale podařilo se zorganizovat několik akcí.

Díky finanční podpoře z Jihomoravského kraje jsme mohli zakoupit cvičební vybavení a hračky, které využíváme jak ke Cvičení pro děti s rodiči a Aerobiku v prostorách Orla Těšany, tak i ke Hraní a tvoření v sídle centra.

Koncem prázdnin 2008 akce Ahoj, léto, společně organizovaná s Orlomonem Těšany, byla ve znamení poznávání a očekávání co nastane dál a kam se bude centrum vyvíjet.

V listopadu jsme ve spolupráci se Základní a mateřskou školou Těšany a Orlomonem uskutečnili akci S lampiónky za pohádkou, kdy děti ze školy a z Orlomonu měly pro své malé kamarády nachystané pohádky, které v jejich podání okouzlily i dospělé.

Prosinec byl plný vánočních příprav a tak jsme se stali součástí rekordu organizovaného z Pelhřimova agenturou Dobrý den a vypouštěli jsme Balónky s přáním Ježíškovi.

Vynášní Moreny byla jarní akce, kdy se děti seznámily s velikonočními zvyky.

V dubnu bylo možné vidět vystoupení Kouzelníka na vlastní oči a kulily je nejen děti ale i dospěláci. Duben byl také ve znamení Dne Země kdy byla připravana soutěž pro celé rodiny pod názvem Plastohrátky. Výtvory z tohoto soutěžně naučného odpoledne byly vystaveny v prostorách Základní školy v Těšanech.

Květen se stal pro nás zlomovým jak ve slavnostním otevření prostor které mnohé maminky vlastním úsilím a výtvarnou schopností připravily k užívání. Tak i ve změně názvu a to na Rodinné centrum NA MYŠÁKU, o.s. Za finanční a materiální pomoc musíme také poděkovat všem dárcům. Více ve sponzorském okénku. Bez nich by to opravdu nebylo možné zrealizovat.

Den dětí v červnu a příslib blížících se prázdnin jsme oslavili Sluneční slavností , kdy děti využily skákacího hradu a vyzkoušely své dovednosti a mohly si za své výkony vybrat spoustu odměn. Tato akce byla zrealizována za finanční pomoci Obce Těšany. Děkujeme!

Myslím, že na první rok jsme toho zvládli hodně a teď si jen můžeme přát, aby jsme měli stále o čem psát, mnohé akce by se mohly stát novou tradicí….a třeba přibudou další nápady. Děláme to nejen pro děti, ale vlastně pro nás všechny. DĚKUJI VŠEM OCHOTNÝM MAMINKÁM ZA POMOC! BEZ VÁS BY TO NEŠLO!

Radka S.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *