Těšanská stopa 2015 – Ohlédnutí

První ročník Těšanské stopy dne 16.5.2015 jsme označili podtitulem lehká jarní vycházka – trasa nebyla ani dlouhá, ani krátká. Ze startu vycházeli účastníci postupně po skupinkách a prošli se od školy kolem pole a dál na Strážky až ke krásnému výhledu u remízku nad vesnicí. Cestou plnili úkoly pro děti (i dospělé), které jim společnými silami nachystali dobrovolní hasiči a členové RC Na Myšáku.

Šlo o úkoly požární všestrannosti, které trénují mladí hasiči, některé pak i mladí táborníci v Robinsonu. Zbytek jsme doplnili o úkoly pro odlehčení, které s vědomostmi neměly co do činění. Děti si tak mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchovky, orientaci mapy, poznávání přírodnin či práci se džberovkou, ale také se pobavit při skoku v pytli, hodu na cíl nebo přitahování autíčka na provázku. Ti, kdo zrovna čekali na start své skupinky, si krátili dlouhou chvíli na skákacím hradu.

V cíli na všechny účastníky, malé i dospělé, čekala pohádka Sindibádova dobrodružství v podání divadla Koráb. Netradiční divadlo se všem líbilo, „Korábi“ do pohádky aktivně zapojovali i publikum. Sindibádova dobrodružství přinesla příjemné zakončení celého odpoledne a podtrhla skvělou atmosféru celé akce. Děkujeme všem, kdo se na tomto odpoledni aktivně podíleli – obci a škole za poskytnuté prostory a podporu, všem, kdo se podíleli na organizaci, i vám, kteří jste přišli a dokázali nám, že jarní procházka byl vážně dobrý nápad. Už teď se těšíme na příští ročník.

Za RC Na Myšáku a SDH Těšany
tým organizátorů Těšanské stopy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *